Kandidujem na poslanca Národnej rady SR na kandidátke strany SaS

Pred mnohými rokmi som sa venoval pozorovaniu a komentovaniu politiky. Je to tak minimálne od roku 2003. A tí čo ma poznajú osobne, tak vedia, že oveľa oveľa dlhšie.

Vypozoroval som, že sa moje nápady, názory a postoje zhodujú vo veľkej miere s politikou strany Sloboda a Solidarita (SaS). Prirovnal by som to k dvom priamkam v neeuklidovskej geometrii. To že sú to rovnonežky s mnohými spoločnými bodmi neznamená, že ležia na sebe. Na druhej strane, tých spoločných bodov sú tisíce a bežíme jedným smerom. Keď som si porovnal moje a ich postoje, mnohokrát som zistil, že výsledkom je spoločná limita. Nie nutne rovnaký výsledok, len limita. Že sa limitne k sebe blížime.

Pred nejakým dlhším časom, som požiadal o zaregistrovanie za Priateľa slobody. Zdalo sa mi to logické. Ak sa chcem zapojiť do politiky a som odporca zakladania svojich strán, musím sa niekam pridať.

Onehdá sa pýtali so strany SaS, kto z nás, Priateľov slobody, by chcel kandidovať na kandidátke strany SaS do Národnej rady. Tak som sa sám seba takto opýtal: „Chceš?“ (potykal som si, veď sa už 42 rokov poznám). A odpovedal som si: „Hej, chcem.“ A tak som sa prihlásil, že by som chcel kandidovať.

Ešte stále som si hovoril, že veď je to len taká e-mailová nezáväzná konverzácia.

Onehdá sa konala Programová konferencia a tam som zašiel. Zas sme, Priatelia slobody, boli pozvaní. A bol som potešený. Čakal som všeličo. Na škále od „Amwai extravaganza“ až po „zelený dejchánek“. Fakt som tam šiel s otvorenými očakávaniami.

A ono nič z tohto extrémizmu. Bolo to normálne stretnutie, kde kopa profíkov prezentovala ako si predstavujú lepšie Slovensko. Videl som naživo, ako sa prezentovali silné osobnosti a ich jasný pohľad na svoje problematiky. Bol som príjemne prekvapený, že nešlo o Sulíkovu exhibíciu. Tí ľudia boli rovnako a v súčte dokonca ďaleko silnejší ako predseda.

A zas som sa utvrdil v tom, že som tu správne. Že máme vo svojich riešeniach rovnaké hodnoty. Občas sa nezhodujeme vo výsledkoch, ale aj tam sa zhodujeme v hodnote limít. Proste sa naše postoje a riešenia a výsledky, ktoré chceme dosiahnuť, limitne k sebe približujú. Ja so stranou SaS v blízkej zhode na to, ako by malo vyzerať Slovensko.

A tak som po vyzvaní poslal všetky požadované dokumenty, podpísal čo bolo treba podpísať a v piatok sa idem fotiť na plagáty.

Ja teda neviem, čo prebiehalo na druhej strane, teda v predsedníctve SaS. Ako oni mňa vidia. Ale ich rozhodnutie je jasné.

Prišlo mi oznámenie, že s potešením mi oznamujú, že som bol definitívne zvolený na kandidátnu listinu strany Sloboda a Solidarita pre voľby do Národnej rady Slovenskej republiky.

A tak je to priatelia teraz na vás. Neočakávam žiadne super zvoliteľné miesto. Takže jedine krúžkovanie vám pomôže, aby som vás zastupoval.

Rozhodne toto nie je jediná a osamelá akcia mojej politickej angažovanosti. Už aj v prípade nezvolenia predpokladám rozvíjanie svojej politickej kariéry. A bez ohľadu na výsledok SaS to bude práve v jej intenciách. Stať sa môže všeličo, no roky zhody s liberálnym pravicovým mi hovoria, že tu to má zmysel.

Ja sa totiž neviem pýtať: „A bude to vyhovovať voličom?“ Ja to skôr vidím naopak: Pozrite, takto si predstavujem Slovensko podľa seba. A to si vo mne zvolíte. 

SaS pripravilo dobrý program. Jasné riešenia pre to, aby sa na Slovensku dobre žilo. To je to čo tu stojí na stole. A to si vo mne zvolíte. A momentom zvolenia bude obojstranná istota.

  • Vy – voliči máte istotu, že tak, ako je to v programe, tak ako to píšem tu na blogu, že to tak aj po voľbách bude realizované.
  • A ja mám istotu, že nikto nebude odo mňa chcieť niečo, čo by bolo proti môjmu presvedčeniu s argumentom, že mi dal hlas a mám preto podľa neho skákať.

Voľbou SaS si obojstranne potvrdíme, že tak ako je to vo volebnom programe, tak to chceme obe strany. Aj voliči aj tvorcovia toho programu v strane SaS a zvolení poslanci.

Aby to aj moja dcéra – prvovolič pochopila: Je tu ponuka, ako spravovať Slovensko a keď chcete, aby sa to stalo podľa predstáv strany SaS, tak treba do volebnej urny hodiť lístok strany SaS. Tak jednoduché to je. A keď chcete, aby som ja spoluvytváral obraz NR SR v rokoch 2016-2020, tak treba zakrúžkovať číslo pred mojim menom. (číslo bude upresnené)
Ja vám za to môžem sľúbiť, že to bude tak, ako ma poznáte tu na blogu či osobne a v intenciách programu SaS. Pre mňa to nebude žiaden problém dodržať. Ako píšem horevyššie, sme v zhode a kde nie v úplnej, tak sa k nej limitne blížime.

Dáme príklad?

  • V programe je, že SaS nepôjde do koalície so Smerom a že SaS chce vytvoriť reformnú vládu s ostatnými pravicovými stranami. Ja to považujem sa správne riešenie pre Slovensko už dávno.
  • Voľbou SaS a krúžkom pre mňa máte istotu, že SaS nepôjde do koalície so Smerom. Voľbou SaS a krúžkom pre mňa máte istotu, že SaS bude súčasťou  reformnej vlády bez Smeru. Na 4 roky.

 

Share Button

Názor na “Kandidujem na poslanca Národnej rady SR na kandidátke strany SaS”

Komentáre sú zakázané.