Holanďania to schytali za to, že sa pozreli na druhú stranu ulice

Mnohokrát vo svojich textoch hovorím, že sa naozaj nemôžeme pozerať na druhú stranu ulice, keď sa deje nášmu susedovi, priateľovi, známemu či len náhodnému okoloidúcemu nejaká skrivodlivosť.

Nie, nemôžeme! Tak ma to naučili. Zdá sa, že po mnohých rokoch, keď sme takéto pozerania sa na druhú stranu ulice bez povšimnutia strpeli na „humanitárnej“ úrovni v Bosne a Hercegovine, konečne došlo na správne riešenie:

Odvolací súd v Haagu v zásade potvrdil rozsudok civilného súdu z roku 2014, že Holandsko nesie časť viny na masakre bosnianskych moslimov v Srebrenici v roku 1995. Zdroj: Odvolací súd v Haagu v zásade potvrdil rozsudok civilného súdu – Denník N

Viete priatelia, ja som v tom Sarajeve bol. Videl som to na živo. Dve noci som spal v kempe v stane priamo pod minaretom a kúsok od nás boli na pristávaciu dráhu letiska navádzané lietadlá.

Toho letiska, kde si šunky váľalo vojsko NATO, kým na uliciach Sarajeva kvitli sarajevské ruže a ostreľovači si v okolitých horách plnili odznak zdatnosti a kvalifikačné limity na svetový rekord.

Nech je potrestanie holandského kontingentu míľnikom na ceste od ľahostajnosti k aspoň priemernej angažovanosti, keď niekde niekoho vraždia.

Nabudúce to budeme my a už nebude toho, kto by sa nás zastal.

Pod čiarou: A teraz vykrikujte niečo o Havlovom rozhodnutí po tom, ako osobne videl Srbmi ohrozené skupiny bosnianskych a albánskych utečencov z helikoptéry, ktorá sa vyhýbala ostreľovaniu.

Share Button