Gastráče sú u nás zrušiteľné za dva dni legislatívneho procesu

Po tom, čo predviedol Smer za ostatné 4 roky, môžu len a len jemu smutne ďakovať všetci sociálny socialistickí inžinieri na čele s Blahom. Všetky sociálne opatrenia majú dnes takú sprofanovanú pachuť, sú tak neuveriteľne vyžmýkané do súkromných vreciek, že by ich existenciu neobhájil ani Lenin.

Ak je také zjavné, prečo sú gastrolístky nevýhodné pre všetkých okrem zopár firiem, ako to, že stále existujú? Je to z rovnakého dôvodu, prečo existujú aj iné sociálne výdobytky, na ktoré v konečnom dôsledku doplácame.

Populistickí politici a odborárski bosovia stravenky radi prezentujú ako niečo, čo slúži ľudom a čo treba brániť do roztrhania tela. A potom tento boj radi uvádzajú ako dôkaz toho, čo všetko pre obyčajných ľudí robia, ako statočne za nich bojujú, a ako niečo, čo vlastne legitimizuje ich vlastnú existenciu.

Väčšine pravicových politikov zase nestačí, že vedia, že by nejaký krok bol správny. Ak štátnej kase či ekonomike akútne nehrozí krach, väčšiu váhu pre nich majú lobistické tlaky a obava, že im takýto krok uberie preferencie.

Najmä ak dotyčná vec nesie nálepku sociálneho výdobytku. To je totiž niečo, čo sa v demo­kracii vždy ľahko zavádza, ale o to ťažšie sa ruší. Nezávisle od toho, komu skutočne pomáha. Zdroj: Gastráče sú u nás prakticky nezrušiteľné

Jeden paragraf do Zákoníka práce či inej súvisiacej normy a je po gastráčoch. Prvé čítanie, druhé čítanie, hlasovanie – finito. Áno, takto je to jednoduché.

Na príklade jednej strednej firmy vysvetlenie občanom. Jasne spočítané, jasne prezentované. Áno, hovorím o „vzdelávaní dospelých“.

00:02:27 Druhá část expedice bloudila zatím v obchodech.
00:02:32 -Nákup byl pro ně dobrodružstvím. -Láhve. Platí se láhvemi.
00:02:38 To nám neřekli. Volejte akademika.
00:02:48 Nikam nevoláme. Lze i tak.

Zdroj: Návštěvníci: Tajemství velkého učitele — iVysílání — Česká televize

Share Button