Fatalizmus vládneho prívesku strany Híd

Fatalizmus niekoho, kto má v rukách vládnu moc. Tak a len tak môžem označiť slová ministerky Žitňanskej:

Koalícia vyjadrila s touto nomináciou súhlas, je to, samozrejme, nominácia strany Smer. Ak sa ma pýtate, či je človek osobne vždy konformný s rozhodnutiami koaličnej vlády, tak to je daň koaličnej vláde, že nie vždy,“ povedala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). Zdroj: Odstúpil pre rodinkárstvo, Fico ho povolal späť a dal mu miliónový úrad – Denník N

Áno, fatalizmus je to správne pomenovanie tohoto postoja.

Nie, nie je to žiadne „Vyjednali sme v koaličnej zmluve to a to a na oplátku sme sa zaviazali nestáť v ceste ICH rozhodnutiam. Preto sme sa zdržali hlasovania“. To by bolo asi príliš odvážne, vysvetľovať občanom a svojim voličom otvorene a na rovinu.

Všetci ma presviedčajú, že politika je o robení kompromisov o vyjednávaní. Ale keď sa majú pochváliť, ako dobre dokážu vyjednávať, ako dobre dokážu robiť kompromisy, to zalezú do ústrania akejsi korektnosti vyššieho princípu.

Ono by sa totiž poľahky mohlo stať, že vyjednané kompromisy majú akúsi priveľkú a akúsi neakceptovateľnú cenu.

Mám to chápať tak, že za to, že Žitňanskej prejdú parlamentom novely exekučného a protischránkového zákona, tak Most bude akceptovať akciu Čistý deň, Kaliňákove podnikateľské úspechy, podivné kompetencie policajných útvarov a totálne morálne bahno personálnej politiky Smeru? A nie je to málo? Nemal by sa Most aj zasadiť za kandidátov Smeru na Ústavnom súde?

Oproti tomu stojí reálna možnosť, aby obe právne normy prešli bez akejkoľvek nutnosti akceptovať Čistý deň, Kaliňákove podnikateľské úspechy a totálne bahno personálnej politiky Smeru.

Tak teda, voči čomu robí Žitňanská na príkaz hlavného ideológia strany Spojené štadióny-diaľnice-kompy-tunely-servery-SBSky a svojho straníckeho predsedu kompromisy? Voči vhodnému trasovaniu D7 cez tie správne pozemky?

Je to stále náraz to tej istej reality nezodpovedaných otázok:
Z čoho žijú 15 ministri MOJEJ vlády a niekoľko poslancov Národnej rady SR? Kto im posiela peniaze na ich súkromné účty?

Tak jednoduché to je

Otvorená spoločnosť, práca za plat. Motivácia službou spoločnosti.

Áno, tak jednoduché to dnes je!

Za tých 20% mohla stavba výrobného parku prebiehať o 50-80km na východ, niekde za Detvou, bližšie k Veľkému Krtíšu a Rimavskej Sobote.

Za tých 20% mohla byť diaľnica za Zvolenom…

Za takto ušetrených na podporu okresov Veľký Krtíš a Rimavská Sobota mohla superdotácie na pracovné miesto dostať fabrika v Rožňave.

Za našich 20%… NÁŠ POLITIK A JEHO 20% Z NAŠICH DANÍ V JEHO SÚKROMNOM VRECKU

Share Button