Dve budúcnosti a len my máme v rukách svoje vlastné rozhodovanie

Dve fotky… Dve fotky povedia o nás, o občanoch Slovenska viac ako tisíc slov. Dve budúcnosti a len my máme v rukách svoje vlastné rozhodovanie.

Praha, foto Lidové noviny
Praha 17.11.2016, foto Lidové noviny

Tak či tak v roku 2020 budú voľby isto iste. Bude tu cca 2,8 milióny voličov, ktorí bez samopalu na spánku či na uliciach slobodne za plentou rozhodnú, ako má vyzerať Slovensko ďalšie 4 roky. Po 31 rokoch už normálka, klasika, všednosť. Ak chcete, aby sa Slovensko točilo podľa vás, vyhrajte voľby. Také jednoduché a všedné to tu dnes, v roku 2016, na Slovensku máme.

A kvôli tejto všednosti rozhodovania o sebe samých sme v roku 1989 zmenili svet. To ako žijeme my dnes je lákavé pre ďalších. Aj oni by chceli žiť túto demokratickú samozrejmosť. A vôbec sa im nečudujem. Nádej, po tej túži každý. A keď môžete tej nádeji sami pomôcť tak jednoducho, že medzi rannou cestou s deckom do škôlky a večerným sexom podáte kandidátku…

Stali sme sa vzorom slobody a demokracie pre mnoho a mnoho miliónov ľudí na tejto planéte. Áno, aj my Slováci. Áno, aj ty tam za monitorom. Máme zodpovednosť a to nikdy nie je jednoduché.

Každý jeden z nás je  zodpovedný za to, čo sme si osvojili. Sme  zodpovední za svoju demokraciu. Sú tu milióny ľudí, ktorí by chceli žiť tak ako my, slobodne a demokraticky. Už aj my sme zodpovední za to, čo je to demokracia a sloboda.

Bratislava, foto DennikN
Bratislava 17.11.2016, foto DennikN

A veď čože! Hodím tam nejaké zlodejskú ledačinu alebo neonacistické zelené tričko. Kto by sa s tým zapodieval, že?

Tak či tak v roku 2020 budú voľby isto iste. Bude tu cca 2,8 milióny voličov, ktorí so strachu o svoje miesto, zo strachu aby im vyholené lebky neporozbíjali okná, zo strachu o šancu pre svoje deti cestovať po rozbitých cestách a možnosť študovať na rozkradnutých školách, tak ich tam hodia do urny. Po 31 rokoch už normálka, klasika, všednosť – báť sa na ulici povedať svoj názor a poučovať deti, aby sa k zeleným tričkám správali úctivo. Aby nezabudli v nedeľu zapísať sa do prezenčky v kostole – za Boha a za Národ.

Ak chcete, aby sa Slovensko točilo podľa vás, vyhrajte voľby. Také jednoduché a všedné to bolo bývalo bolo v roku 2016, na Slovensku. 

Bolo úplne zbytočné kvôli nejakej trápnej slobode a demokracii, kvôli možnosti o sebe samých rozhodovať, meniť v roku 1989 svet.

Pre nikoho v šírom svete to, ako žijeme my dnes, nie  je lákavé.   Nikto zo zvyšku  Európy po nás ani neštekne. Leda ak z východu, z Ruska.  A vôbec sa im nečudujem. Pochovať nádej, to sme dokázali skvele. A keď môžete tomu Vodcovi sami pomôcť tak jednoducho, že medzi rannou cestou s deckom do škôlky a večerným sexom budete radšej kachličkovať…

Dve fotky…

Share Button

2 názory na “Dve budúcnosti a len my máme v rukách svoje vlastné rozhodovanie”

  1. Predcasne volby, naco ? Koalicia funguje, okrem kauzy Bastrnak, nic ine nie je. V danovej oblasti sa mozno az pomaly posuvame k normalu EU- napr. dan z divident a nehrozia pochybne experimenty ala Rusko-rovna dan, odvodovy bonus,tak naco nove volby.

Komentáre sú zakázané.