Čo nového na Ukrajine? Stále tam ľudia po sebe strieľajú.

Ukazuje sa, že v radoch povstalcov je 75% ukrajinských Rusov. S ruským pasom. Pamätáte, priatelia, ako som sa vypytoval, kde je kua tá politická sila, čo chce zmenu územných pomerov na juhovýchode Ukrajiny? No tak jej absencia je presne v korelácii s tými 75%.

Najvyšší hlavúni teroristov sa medzičasom vymenili a končiaci odišli do Rostova v Rusku. Pamätáte, že som sa pýtal, či je fakt tá ukrajinská zem taká úrodná, že plodí samopalníkov? No nie je, rodia sa ako každý iný cicavec.

Francúzom, prepitujem jebe (sorry for my french)  a chcú dokončiť a odovzdať vojenské výsadkové lode Rusku.  Asi 400 ruských vojakov na tom preberaní u nich stále pracuje.

Ruský rubeľ napriek umrznutému vojnovému stavu klesá a klesá, dokonca prekročil minimum z marca 2014. Inflácia rastie k 10%. Cena ropy nabrala južný smer k 50 US$/barel. Vraj po nejakej kartelovej dohode v Číne.

Pobavil článok o rozvinutej priemyselnej krajine, teda pardón o pokuse reštrukturalizovať fabriku v Togliaty. Lada má na ruskom trhu vraj 17% a klesá, lebo nikto z Rusov to nechce kupovať.  Ruská Sberbank ponúka (impulzívny predaj) 122,000 RUB spotrebný úver  s 22% úrokom. A to si hovorím, že keď mám na kreditke 11%, že je to zverstvo. Ale isto budete pokračovať v presviedčaní, aká technologicky vyspelá krajina to Rusko je.

Poliak Sikorsky sa vyjadril, že vraj bol býval bol Putin navrhol Tuskovi (kým bol ešte Poliakom  a nie  EU), aby si Poľsko obsadilo Ľvov. Ja teda verím všeličomu, ale toto je už aj na mňa priveľa.

Medzičasom sa stretli hlavúni v Miláne a dohodli sa, že dohody z Minsku by sa mali dodržiavať. Neviem teda o čom chceli rokovať teraz v tom Miláne, ale stav je taký, že na juhovýchode Ukrajiny stále pobehujú samopalníci, čo nevedia čo z načatým večerom a tak strieľajú čo sa pohne. Krym je okupovaný Ruskom. OBSE hlási, ak práve nerobí samopalníkom taxikára, že z Dombasu kradnú uhlie a vozia ho predávať do Ruska. Ukrajinský štát nemá kontrolu nad hranicami krajiny.

Ruská Duma žiadala nárast zbojného rozpočtu o 10-15%  Čo nové chcete pri takomto stave vecí s Putinom riešiť?

Toto musím odcitovať a ozdrojovať, lebo ide o skutočne absurdnú vec:

„Ministryně kultury LNR“ požaduje zastřelení ukrajinské spisovatelky.Kvůli karikaturám „Vatnice-mutant“. http://t.co/v4JStcDiKZ

— Roman M (@Fbeyeee) October 13, 2014

Toto si obyvatelia Luhanska dobrovoľne a s piesňou na perách vyberú ako svojho kultúrneho reprezentanta? WTF?

 

O akom nárazníkovom pásme sa rozprávame? Medzi čím? Medzi Ukrajinou a kým? Úplne vážne! Medzi čím má byť to nárazníkové pásmo?

Najhoršie je, že si na vojnový stav na juhovýchode Ukrajiny akosi zvykáme. Nie, nie je normálne, že sú na uliciach bezprízorní  samopalníci. Nie, naozaj to nie je normálne, že sa v stotisícovom meste strieľa z diel. To nikomu z tých obyvateľov nepríde na rozum zájsť k tej artilérii a opýtať sa: „Čo ti šibe? Veď tu sú ľudia.“

Viete priatelia, je pre mňa veľmi smutným faktom, že naša ľudská spoločnosť v 21. storočí akceptuje strieľanie po ľuďoch.  V Donecku sa po ľuďoch strieľa.  A po tých strelcoch nikto nejde. Nikto ich nejde zlikvidovať, zabásnuť, vypočúvať a postaviť pred súd. Máme fakt fasa cicvor OSN, OBSE. Načo sú nám takto fungujúce organizácie? Čo tam sedia za mumáci?

Nech si to tam obyvatelia usporiadajú, ale neexistuje, aby ľudia pri tom procese usporiadania si spoločnosti po sebe strieľali. Demokracia je fajn, ani pred voľbami ani po voľbách po sebe oponenti nestrieľajú. Preto som štváč demokracie. Demokracia dokáže, že ľudia po sebe nestrieľajú.

Nik nič lepšie nevymyslel. Pozrite sa na komunálne voľby v ČR, pozerajte sa na komunálne voľby v SR. Strieľa tam niekto po niekom? Áno, nadávajú si oponenti. Ale zabili niekoho pre odlišný názor? Umierajú v Čechách porazený bývalí senátori? No dobre, bývalí pražský primátor si vraj poplakal.

Dokonca aj v tom Katalánsku demokrati tlačia vládu k referendu bez jediného výstrelu. Chceli spraviť referendum, ale odvolali ho, kým sa nedohodnú s centrálnou vládou. Presne tak, ako to v pohode prebehlo v Škótsku. A je teraz na vláde v Madride, aby sa s politickou silou Katalánska dohodli na celom procese. Spoločne. Za stolom.

Československo ukázalo svetu, ako a to robí, tak nech mi nikto nehovorí, že musí objavovať ukrajinské špecifické koleso.

Share Button