Bez túžob nie je demokratické víťazstvo

Chcel by som, aby SaS – v zmysle liberálna pravicová strana – skladala jednofarebnú väčšinovú vládu s ústavnou väčšinou v parlamente. A aby som v nej mohol byť štátnym tajomníkom so zodpovednosťou za farmáciu.

No a čo.

nechcem za premiéra fica ani sulíka. a nechcem vo vláde ani xenofóbnu sns ani mafiánskeho kollára. ani ich podporu.

Zdroj: mne známy na FB (status zdielaný len obmedzene)

A vy? Veď úplne vážne. To, že aktuálna skutočnosť sa „limitne“ blíži osobnému ideálu, len ak uznáme „okolie bodu“ široké ako je Stredozemné more dlhé (viete, že milujem matematiku a vedecké mnemotechnické pomôcky), tak to predsa neznamená, že za svoj ideál sa treba hanbiť.

Uvedomil som si to, keď som mu hlúpo odpísal otázkou, či sa takto ohlasuje odchod na pustý ostrov. Samozrejme, že len keď si vyhlásim Samostatné pilnikovo (ako prvé ohlásim návrat k štúrovskím koreňom), tak len v tedy na 100% bude po mojom. Práve na to sú pusté ostrovy stvorené.

Ale demokracia je krásna v tom, že máme vždy šancu presviedčať ostatných, aby aj oni boli „po vašom“. A práve bez takých prianí, ako som napísal ja, či ako napísal on, bez takých prianí sa to nedá.

Tak len hustejšia a viac do tých, čo aktuálne vyhrali v demokratickej súťaži! Viac demokracie to znamená, že víťaz dá často hlasovať aj v medziobdobí, že víťaz prispôsobuje a načúva. Nemusí. Víťazstvo umožňuje byť na 4 roky „diktátorom v medziach zákona“ a stále je to demokracia.

Bez toho, aby sme im dávali najavo svoje priania to nejde.

Pod čiarou: 

  1. jedna z možných definícií limity hovorí o okolí bodu. Keď je okolie bodu tak maličké, že je až skoro nula, tak to je potom limita v tom bode.
  2. ak si neviete spomenúť, ktorým smerom sú zemepisná dĺža a šírka, tak je to presne tým smerom, ako je dlhé (od Gibraltaru po Bospor) a široké (od Líbie po Janov) Stredozemné more. Preto je západná dĺžka a severná šírka.
Share Button