Ani demokrat nemým civilistom Donecka neporozumie

Nechcem byť za ignoranta, ale nie je takto náhodou celá vojna, všetko to strieľanie po ľuďoch s cieľom zabíjať zakázané?

Budeme jedných chváliť za to, ako dobre trafili a ako pekne zabili? Aj vojak je kua len človek.

Agresorom je Rusko a pokiaľ armáda Ukrajiny neprejde meter za hranice štátu, nie je dôvod na vojenskú kritiku. Vojna, to je snaha o zabíjanie ľudí, ktorá má donútiť protivníka ustúpiť. To je vojenská logika.

Ako sa zaslúžili civilisti v Donecku o to, aby ich akákoľvek armáda obchádzala? Ako sa zaslúžili civilisti Donecka o to, aby na ich strane stál štváč demokracie ako ja? Tak strašne by som chcel zvolať: Prestaňte strieľať, čo nevidíte, že o sebe chcú rozhodovať sami?

Už na začiatku konfliktu som napísal, že keď sa vyserete na svoj štát, tak zblúdilá guľka poľahky trafí vaše dieťa.

Čo to kua je, že tým obyvateľom je úplne normálne, že sa im po uliciach ponevierajú tanky. A potom sa tvária ohromne prekvapene, keď sa z tých tankov a do tých tankov začne strieľať a ich decko sa pripletie k tomu. A my sa tvárime ohromne pohoršene, že umierajú deti.

Som si istý, že by som sa pred ten tak nestaval. Ani svojim autom by som sa sním nesnažil aktívne bojovať tam a na tom mieste. No rozhodne viem, že by zásadne ovplyvnil moje ďalšie kroky. Nejako by som sa snažil zistiť, čo môžem urobiť pre to, aby sa už žiaden tank plný munície v budúcnosti len tak neponevieral po uliciach. Viete, možno stačí, aby armáda dostala informáciu, že tam je nejaký debilný samopalník.

Keď sa pozerám na zábery z Ukrajiny či Iraku, úplne v pohode by stačila podpora obyvateľstva svojho štátu svojim vlastným vojakom, ktorých si platia zo svojich vlastných daní.

Zdroj:  Zamneď: Vyserte sa na svoj štát a zblúdilá guľka poľahky trafí vaše dieťa | M+M+M+M (4M).

Tak čo sa obyvatelia Donec a Luhanska čudujú, že sa po nich strieľa? Myslite na to, že na Ukrajine sú vypísané parlamentné voľby! Ako budú v nich voliť obyvatelia Donecka? Akých majú svojich kandidátov? Nič, nič, nič!

Ako dlho beží ten konflikt? A tamojším obyvateľom je to snáď jedno. Žiadne demonštrácie, žiadne disidentské hnutie. Žiadne povstanie. A to mi verte že ak by sa pohol čo i len lístok na osike, tak by to západná propaganda rozdúchala. Ale kde nič nie je, tam len smrť berie.

Kua, čo to je za akcia, že Šachťar Doneck si proste odíde hrať svoje zápasy Ligy majstrov do Ľvova či Kyjeva a ich štadión nechajú rozstrieľať samopalníkmi, čo mali dlhú chvíľu?

Viete, priatelia, bolo by mi úplne jedno, či za Rusko, alebo za Kyjev. Ako správnemu štváčovi demokracie je mi to skutočne jedno za ktorú stranu. Takéto hnutie, mierové politické hnutie mi dáva ako demokratovi šancu im pomáhať, aby bol počuť ich hlas.

Nemusím si ich nápadmi súhlasiť, aby som maximálne tlačil na to, aby sa tam prestalo strieľať a začali sa urovnávať pomery podľa požiadaviek miestnych obyvateľov.

Ukážte mi to politické  hnutie, ktoré by v Donecku či Luhansku existovalo. Aspoň niečo.

Pod čiarou: Potrebujete snáď lepší dôkaz, že ide o ruskú (zahraničnú) agresiu o ktorú nikto na tom území nemal nikdy záujem?

Share Button