Ako vám chutí mečiarizmus 2.0 vo vyšetrovaní v zdravotníctve?

Pozdravujem voličov, ktorý to hodili Mostu a Sieti.

Za pokračovanie rozkrádania sú priamo zodpovední tí, čo to o nich vedeli a aj tak ich volia. Demokracia je aj o tom, niesť si za svoju voľbu zodpovednosť a následky.

Samotné medializované zmluvy však podľa záverov kontroly boli uzatvorené v súlade so zákonom, v poriadku boli ceny dohodnuté v s špeciálnej ambulantnej starostlivosti a v spoločných vxšetrovacích a liečebných zložkách a taktiež lehoty splatnosti. „ÚDZS nie je arbitrom zmluvných vzťahov zdravotnej poisťovne a PZS. Zo žiadneho ustanovenia zákona mu nevyplýva oprávnenie posudzovať správnosť dohodnutého rozsahu výkonov medzi PZS a zdravotnou poisťovňou z hľadiska jeho výšky. Táto činnosť patrí výlučne do pôsobnosti zdravotnej poisťovne,“

Zdroj: Skončila sa kontrola zmlúv tety Anky | Nový Čas

Jedným z hlavných pochybení je nedostatočné ustálenie výšky hroziacej škody a to vzhľadom na nepoužiteľnosť znaleckého posudku.

Zdroj: Prokuratúra v prípade piešťanského CT zrušila obvinenia – domov.sme.sk

Viete priatelia, ako skúsený procesný manažér veľmo dobre viem, že neexistuje napísať zákon, postup, smernicu, ktorá na 100% zabezpečí, že si niekto neuleje malú domov. Áno, dá sa napísať drakonický zákon, smernica, kde každé rozhodnutie bude schvaľovať 5 dozorných orgánov. Akurát inštitúcia ostane nefunkčná. Vždy musíte nájsť funkčný kompromis medzi bezpečnoťou a akcieschopnosťou.

Jediné, čo naozaj funguje, je zvoliť si charakterných a serióznych ľudí. ktorých ani len nenapadne, že by mali uzavrieť zmluvu so svojou tetkou.

Vy ste si ich znovu zvolili (Smer 28%. SNS 8,6%). Tak čo sa teraz čudujete, že sa žiaden nemorálny skutok nestal?

Vaši favoriti (MOST 6,5% a Sieť 5,6%) vás oje… (no veď viete čo koza s vozom urobila)  a dali sa do spolku so Smerom a SNS. Čo ste urobili pre to, aby ste svojim poslancom tento spolok vyhovorili?

No nič! Jediní, kto upozorňoval, že poslanci MOSTu a SIEŤe spáchali podvod na demokracii, sme boli my, voliči SaS a OĽANO. Tak čo sa  teraz tvárite prekvapene ako panna po svadobnej noci, že zdravotníctvo ďalej krváca?

Dostali ste to, čo ste si zvolili a to, čo ste dovolili svojim vlastným poslancom. Nič viac a nič menej. Tak funguje demokracia. Chvíľu mi ešte rozprávajte šebejovské vyššie geopolitické princípy.

A toaleťák už máte v pohotovostnom balíčku? Možno vás uzdraví vaša viera, že odo dnes už zo zdravotníctva nevypadne ani centík provízii.

Sú tam tí istí, čo posledné 4 roky a naprávať by ich mali tí, čo 3 dni po voľbách hodili za hlavu všetky svoje sľuby. Ale viera je silná čarodejka. Len potom neviem, prečo je KDH mimo parlamentu.

Share Button