A viete, že ja si to viem predstaviť?

Obzriem sa okolo seba a budem vidieť, že sa nič neskončilo – naopak: všetko sa len začalo! Sedí okolo mňa cca 140-149 pologramotných idiotov, ekonomických analfabetov, zlodejov, sociálnych inžinierov, psychopatov, šlapiek, bolševikov, polomafiánov a mafiánov, bláznov so spasiteľským komplexom – proste absolútny “výkvet” slovakistanu – a ja mám s nimi dobrovoľne stráviť v jednej miestnosti 4 roky? Počúvať tie ich grcky a prdy, čo púšťajú z huby? Snažiť sa ich presviedčať o užitočnosti a zmysplnosti tých ciest, ktoré síce dávajú občanom viacej slobody a nechávajú im viacej paňazí z toho, čo vytvoria – ale zároveň znižujú moc súdruhov politikov a objem peňazí, ktoré môžu rozkradnúť?

pieskovisko » Blog Archive » Ísť do politiky?.

Na poslancovi je pekné, že má poslaneckú imunitu na výroky spojené s výkonom mandátu. Netreba sa tak skrývať za inotaje, či absurdne čakať na iniciatívu ich prokuratúry. Môžete to povedať otvorene.

Jediné riziko, ktorého sa obávam je, je fackovanie sa. Tá jedna, to gesto, či len šermovanie, by bola premárnenou príležitosťou. Ale čo človek narobí, ak už (správne) nemá trestnoprávnu imunitu.

Akokoľvek, len asistovať pri vypúšťaní rybníka by sa mi asi málilo. To skôr, podobne ako Jožo, by som tú vodu z neho aj lavórom vynášal, len nech čím skôr ostanú ryby na suchu. Nebyť za idiota, to je motto rušenia výnimiek. A potom sa zas pobral po svojej lopatke.

Takže priatelia, je to už len na vás. Skúsenosť ma naučila, že človek na veľké veci potrebuje poštové kone. Alebo aspoň výťahára. Na to, aby človek mohol začať demontovať dnes znovu nastoľovaný socializmus, treba začať tam hore.

Neuveriteľný príbeh sa práve zavŕšil. (Od teraz to bude už len rutina.) Je fascinujúce pozorovať koniec 20. a začiatok 21. storočia so všetkými premenami, ktoré prinieslo v porovnaní s tými cca 30. predošlými.

Veď napríklad na takúto vetu bolo v ostatných cca 30. storočiach treba byť správne narodený v správnej rodine a aj v správnom poradí. Dnes stačí chcieť a urobiť to.

Dnes stačí chcieť a urobiť to.

A viete, že možno aj chcem?

Share Button