a. Mikulec: Výber z trochu iného diela

Nie, nechcem sa dočkať, že bude Heger šíriť v mene Slovenskej republiky „neprotiviť sa zlu násilím“. Leda naseriem.

Forsírovanie svojich priateľov, kde je prvoradá správna viera v správneho Boha až potom odbornosť, prerástla do bodu, kedy sú nimi forsírované totálne fiasko jedno za druhým.

Viera je každého osobná vec, platí samozrejmá a mnou vždy uznávaná sloboda. Oni sami sa spreneverili tejto slobode a z vnútornej osobnej slobody urobili argument výberu vhodných. Oni sami vzali náboženskú osobnú slobodu a vytiahli ju ako atribút politického boja, ako argument výberu.

Predposlednou kvapkou bol výber PíáR agentúry, teda v skutočnosti propagandistického vydavateľstva.

Výber z diela:

  • Ako riešenie odídencom ponúknu cestu po pútnických miestach Slovenska, veď sú „Odhodlaní putovať„?
  • Budú súčasťou štátnej humanitárnej pomoci „duchovné dary“ na „cestu z otroctva k synovstvu“ aby sa ich „cesta k emočnej a duchovnej zrelosti“ stalo „otcovým objatím“?
  • „Goliáš predsa musí padnúť“!

Už naozaj dosť!

Dobré časy sa skončili, od politika vo výkonnej funkcii sa dnes vyžadujú aj skutočné znalosti a skúsenosti. Minimálne preto, aby si vedel správne rozkázať a správne sa pýtať na veci dôležité. A veci nedôležité, podsúvané kadejakými lobistami, poslal hneď v zárodku tam, kam slnko nesvieti.

Nie, naozaj nestačí sa ísť poradiť do Vatikánu, keď sa bojuje v Kyjive. Musíte to mať v hlave a v srdci už dávno upratané.

Robiť si PíáR v slušivom oblečku s vestičkou, po tom, ako si pred kamerou ledabolo opriete bicykel na tej správnej univerzite, vypočuť s vypnutým prijímačom každého, dnes naozaj nestačí. Chce to skutočný výkon odborných činností od každého jedného politika vo výkonnej funkcii. Chce to, aby rozumeli použijem im blízke slová, uplatniť talenty. Chce to svedectvo životom a skutkami. Na návrat márnotratných synov a dcér nie je nikdy neskoro a odpusteniu dôjdete.

Po 12 rokoch všetkého schopných gaunerov si občania Slovenska zaslúžia viac ako len dobrých ľudí bez vedomostí a schopností. Je to pekné, ale aj pro bono by to bolo na ozdobu drahé.

Share Button