Už 8 rokov smeráckej neschopnosti riadenia štátu 

Výber z tlače dnešných dní. Po každej vete si opakujte: Mali 8 rokov, aby to riešili a vyriešili. Nik im do toho 8 rokov nezasahoval. Čo si navrhli, to si odhlasovali, to sa stalo. Bez oponentúry, bez problémov s opozíciou.

Žiakom niektorých ročníkov v základných, ale aj stredných školách budú na začiatku nového školského roka chýbať učebnice.» Podľa ministerstva školstva sa problém týka predmetov, pri ktorých učebnica nie je kľúčovým nástrojom. https://dennikn.sk/minuta/547088/?ref=ampm

Nezabudli ste?  Po každej vete si opakujte: Mali 8 rokov, aby to riešili a vyriešili. 

Kažimírov rezort vedome predložil do pripomienkového konania návrh rozpočtu neobsahujúci žiadne čísla. Prečo to urobil? Zákon o rozpočtových pravidlách v § 14 ods. 3 ukladá ministerstvu financií predložiť vláde do 15. augusta návrh rozpočtu verejnej správy. Keďže lehota na pripomienkové konanie je 15 pracovných dní a posledné zasadnutie vlády pred 15. augustom bude pravdepodobne v stredu 10. augusta, ministerstvo financií dalo do pripomienkového konania návrh rozpočtu 12. júla a pripomienky možno zasielať do 1. augusta.

Zdroj: Kažimírov prvý vyrovnaný rozpočet – Denník N

Nezabudli ste?  Po každej vete si opakujte: Mali 8 rokov, aby to riešili a vyriešili. 

Zmysluplný plán na záchranu upadajúcej výrobne zatiaľ vo vláde zjavne nemajú. Má ho priniesť „expertná skupina“, v ktorej budú spolupracovať ľudia zo Slovenských elektrární, regulačný úrad a správca vysokonapäťových vedení – SEPS.

Zdroj: Nízke ceny, vysoké náklady a uhlie bez dotácií, no vláda ide zachraňovať Vojany – Denník N

Myslíte na to!  Po každej vete si opakujte: Mali 8 rokov, aby to riešili a vyriešili. 

Rozporuplné bolo aj posudzovanie vplyvov, aké bude mať nová automobilka na životné prostredie. Tomu sa napríklad vyčítalo, že oficiálne ráta s výstavbou iba 400 parkovacích miest, čo investíciu vyradilo z projektov, ktorých vplyvy na životné prostredie sa automaticky posudzujú. Neskôr vysvitlo, že v areáli zaparkuje 4-tisíc áut.

Zdroj: O tri týždne začnú stavať Jaguar, na ministerstvo dopravy sa preň kopia žaloby – Denník N

No dobre, v prípade Nitry to nebolo 8 rokov. Ale iba také 3-4, kedy sa pripravoval technologický park.

Lekári od apríla minulého roka nemôžu od pacientov pýtať peniaze za objednanie či prednostné vyšetrenie. Niektorí to však stále robia. Župy ich majú kontrolovať a môžu im dať aj pokuty. Odkedy zákon platí, na župy prišlo zhruba 600 podnetov, ktoré mali preveriť. Dali zhruba päťdesiat pokút.

Zdroj: Ľudia dávajú na poplatky u lekára stovky podnetov, pokuty dostanú ambulancie len zriedka – Denník N

Tomu sa zas hovorí, „kvalitná“ právna príprava regulácie. Nikto netuší, občania sa sťažujú, pokuty lietajú.

Všetky stredné a veľké firmy, ktoré budú chcieť obchodovať so štátom alebo s verejnými inštitúciami, budú musieť zverejniť svojich reálnych vlastníkov. Nový register bude viesť Okresný súd v Žiline. Povinnosť zverejňovať „konečných užívateľov výhod“ existuje už teraz, ale do registra na Úrade pre verejné obstarávanie píšu mnohé firmy nezmysly.

Zdroj: Čo chce Ficova vláda zmeniť? Pozrite si návrhy, ktoré dnes schvaľovala – Denník N

Ďalšia „kvalitná“ právna príprava regulácie. Nikto to nerešpektuje,  občania bili informovaní, boj proti nekalostiam beží o dušu spasenú.

Problém s nedostatkom liekov, pretože sa vyvážajú za hranice, kde za ne distribútori dostanú viac peňazí ako na Slovensku, by sa mal vyriešiť. Distribučná firma už nebude môcť liek, ktorý sa platí z poistenia, vôbec vyviezť za hranice. To bude môcť len firma, ktorá liek vyrába. Ministerstvo obmedzí aj lekárne, tie už nebudú môcť predávať lieky ďalej.

Zdroj: Čo chce Ficova vláda zmeniť? Pozrite si návrhy, ktoré dnes

Nezabudli ste?  Po každej vete si opakujte: Mali 8 rokov, aby to riešili a vyriešili. Na tie lieky naozaj mali 8 rokov.

Ozve sa frenetický potlesk a hysterický jasot voličov Smeru, SNS a Hídu, ktorí to všetko platia s lásky k Slovensku.

Priatelia, ja lekárnik-optimista, keby som takto pracoval, tak mám na stole tisíce ďakovných listov od pozostalých po svokrách.

Za ostatných 8 rokov a ďalšie 4 roky nás ešte čakajú, bol náš štát v rukách podnikateľov vo firme Štát, s.r.o. Bez akejkoľvek vízie, jasného programu, diskutovaných cieľov. Neriadili náš štát, našu republiku. Indivíduá pod hlavičkou strán Smer a Smeru podobní manažovali svoje osobné kontá. Nič viac.

Prečo ich prosím vás volíte? je to jednoduchá otázka. Za karafiát na MDŽ, ktorý vám kúpili za vami odvedené dane? No schválne, opýtajte sa svojho smeráckeho, snsáckeho či hídu -poslanca, ako to je s tými poplatkami u lekára, s vyplateným Váhostav-SK, cenou za priemyselný park Jaguáru.

Opýtajte sa ich, prečo deti nemajú učena začiatku školského roka 2016/2017 učebnice? Vážne, milí voliči Smeru, SNS a Híd, oslovte svojho poslanca NR SR a opýtajte sa ich, prečo neriešili nedostatok liekov už pred 3-5 rokmi?

 

Share Button