Asides

Zadanie od MZ na objednanie testov prišlo 2.12. k testovaniu od 5.12.

Nákup testov je uznesenie vlády, ktoré ma zaväzuje. Nehlasoval som síce za, zdržal som sa, ale do určitej miery uznesenie vlády je pre mňa záväzné. Bol však problém, že ministerstvo zdravotníctva malo dodať zadanie a dodali ho až včera (pozn. v stredu), teda po dvoch týždňoch. Čiže v ideálnom prípade začíname teraz riešiť obstarávanie a uvidíme, ako to dopadne.

Source: Sulík: To, že ma premiér ako ministra hospodárstva neprizve na rokovania s Volkswagenom, sa normálnym rozumom nedá pochopiť – Denník E

Share Button

… premiér Matovič nedávno vraj volal ministrovi Gröhlingovi, že ak chce otvoriť školy, má sa Sulík ospravedlniť.

Jana Bittó Cigániková zo SaS píše, že premiér Matovič nedávno vraj volal ministrovi Gröhlingovi, že ak chce otvoriť školy, má sa Sulík ospravedlniť. „Následne Braňovi Grohlingovi zamietli dva pokusy o otvorenie škôl, ktoré mal dojednané naprieč samosprávou a zriaďovateľmi škôl tak, aby sa to dalo kapacitne zvládnuť.“

Source: Jana Bittó Cigániková zo SaS píše, že – Denník N

Share Button

Sulík zastavil nákup testov, o ktorý ho požiadal Matovič. Nechce sa dostať do podozrenia

Sulíkov rezort dostal pôvodné zadanie zaobstarať v štyroch termínoch 16 miliónov antigénových testov podľa zadania Ministerstva zdravotníctva.

„Neskôr som však dostal list od predsedu vlády, ktorým ma žiada zakúpiť testy s čo najväčšou špecificitou a senzitivitou,“ ozrejmil Sulík, ktorý zároveň dodal, že požiadavka na čo najpresnejšie testy vytvára priestor na zakúpenie testov s vyššou senzitivitou a špecificitou, ktoré v zadaní uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Source: Sulík zastavil nákup testov, o ktorý ho požiadal Matovič. Nechce sa dostať do podozrenia

Share Button