Asides

O tomto je stratifikácia a preto ju SaS tak podporuje

 VZP sice zavedla kód pro převzetí onkologického pacienta do péče praktického lékaře, využívá se však jen minimálně a týká se to spíše mladších lékařů. Většina praktiků nechce tuto odpovědnost přebírat. „Vnímám to tedy spíš jako začátek nového modelu, bude to ale ještě chvíli trvat,“ řekl Zbožínek. Navíc o kompetencích praktických lékařů mají často nízké povědomí i sami onkologové. Podle ředitelky zdravotního úseku České průmyslo

Source: Kulatý stůl ZD: Máme skvělou onkologickou péči, ale pacienti za ní někdy nedojedou – Zdravotnický deník

Zmena rozvrstvenia, umiestnenia starostlivosti. V špecializovanom centre urobia hlavný výkon, ale niekde treba urobiť aj do doliečenie.

Nastaviť špičkovú liečbu, urobiť špičkový zákrok – to pokojne nech spraví 300km vzdialené zariadenie. Následnú starostlivosť, bežné kontroly, sledovanie pacienta – to potrebujeme mať doma cez ulicu.

Len hlupák a politický vagabund ako Fico zareže stratifikáciu. Keby tomu rozumel, tak by vedel, že stratifikácia prinesie nové potreby pre existenciu lokálnych okresných nemocníc.

O tomto je stratifikácia a preto ju SaS tak podporuje.

Share Button

Keď 4 roky mávate za zákony Smeru a odmávate 2x!!! dôveru vláde

Lucia Žitňanská napísal:

Transparentný legislatívny proces je prvý predpoklad pre zužovanie priestoru na korupciu.

Parlament je však na tejto úrovni inštitucionálne úplne stratený. Na tejto úrovni už verejná kontrola nemá šancu zachytávať všetko, čo zachytiť treba a, samozrejme, nemôže ani suplovať rolu inštitúcií.

Source: Lex Haščák nie je len o Haščákovi – Denník N

Napísala  to, po tom, ako 4 roky mávala za zákony Smeru a odmávala 2x!!! dôveru vláde

Parlament je tak stratený, ako sú stratený jeho členovia. Pani Lucia Žitňanská je znepokojivo stratená a pán Boh nás ochraňuj, aby si ju ešte v budúcnosti niekto zvolil na vzor. Ešte aj ten stratený Šebej mak toľko charakteru svojej strany, že odišiel z parlamentu. Neskoro, ale aspoň čosi málo.

Oni vôbec ale vôbec nepochopili akou sračkou si natreli svoje tváre.  Absolútne nepochopili, že ich konanie zabije za 4 roky skutočných občanov Slovenska. Že ich konanie zabije niekoľko desiatok ich voličov.

A tak ďakujeme menovite Lucia Žitňanská, László Sólymos, František Šebej, Ivan Švejna, Gábor Gál, Tibor Bastrnák, Peter Kresák, Arpád Érsek, Elemér Jakab, Alena Bašistová, Katarína Cséfalvayová, Eduard Adamčík, Igor Janckulík, Martin Fedor, Béla Bugár,Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar.

Share Button

Finančná správa vtipkuje na svoj účet

Finančná správa pripomína, že na podnikateľov sa podľa §14 daňového poriadku vzťahuje výhradne elektronická komunikácia. Sú to:

  • daňový subjekt, ktorý je
    • platiteľom dane z pridanej hodnoty
    • alebo právnickou osobou zapísanou v obchodnom registri,
    • alebo fyzickou osobou-podnikateľom registrovanou pre daň z príjmov,
  • daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  • advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní, zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt podľa písme

Source: Virtuálna registr… – PFS

Finančná správa vtipkuje na svoj účet.

Share Button