Asides

Ondrej Dostál – Premiér Pellegrini práve zatlieskal fašistickému…

Premiér Pellegrini práve zatlieskal fašistickému poslancovi Uhríkovi reagujúcemu na vystúpenie Igora Matoviča. Nová hrádza proti extrémizmu.

Posted by Ondrej Dostál on 23. marec 2018

Premiér Pellegrini práve zatlieskal fašistickému poslancovi Uhríkovi reagujúcemu na vystúpenie Igora Matoviča. Nová hrádza proti extrémizmu.

Share Button

Drucker: Na mojom mene bola zhoda, alternatívou bola úradnícka vláda (prepis diskusie) – Denník N

Drucker: Poviem príbeh s mojou kolegyňou ministerkou,  súčasnou štátnou tajomníčkou, ktorá je na mňa veľmi nahnevaná, že som povedal jej meno a ona s tým nesúhlasila. Už to prešlo aj kanceláriou pána prezidenta, on to odsúhlasil a ona stále hovorila nie. Sme ju donútili. Dnes sme zhodnotili, že sme svojprávne osoby, a napriek tomu sme trochu schizofrenickí, že sme urobili, čo sme si neželali. Nechcem znieť ako alibista. Musím dávať signály ľuďom, že ich najlepšie zastupujem. Ak to vrátim o pár hodín dozadu, tak chcel som zostať na zdravotníctvo. Je to uveriteľnejšie aj správne, nemá človek odskakovať od roboty. Chcem som tam ostať, ale snažil som sa to celý čas odmietať. Keď prišla zo všetkých strán požiadavky, aj z prezidentského paláca, že toto je jediné meno, na ktorom sa zhodujeme, tak som argumentoval, že nie som z toho prostredia, nechcem to robiť, sú to náročné a konfliktné veci vo vzťahu k mnohým. Alternatíva bola, že pán prezident by menoval úradnícku vládu, ktorý by sa neopieral o dôveru v parlamente. Ja chápem, že situácia sa zmenila, alebo predčasné voľby. Na ne zase potrebujete mať 90 poslancov, ktorí sa neprejavili, že tu sú. Museli by byť vyvolané, že by bola pravdepodobne úradnícka vláda, ktorá by bola v demisii. Nemohla ani nepožívala dôveru parlamentu, aby presadzovala zákony. V čase dní by sa parlament zmobilizoval, dohodli by si dátum na predčasné voľby. Nejakého pol roka by sme mali vládu, ktorá by nevychádzala z primárneho mandátu občanov. Zastavilo by sa mnoho vecí. Povedal som si, že v záujem Slovenskej republiky a občanov sa o to pokúsim. Už pán šéfredaktor Kostolný mi povedal, nech to nehovorím, že sa vzdávam, že to fungovalo na zdravotníctve, ale tu to fungovať nebude.

Source: Drucker: Na mojom mene bola zhoda, alternatívou bola úradnícka vláda (prepis diskusie) – Denník N

Share Button

Poslanci SaS nepodporia programové vyhlásenie vlády Petra Pellegriniho. „Po odchode – Denník N

Predseda SaS zároveň vyzval koaličných poslancov, aby dobre zvážili hlasovanie o dôvere Pellegriniho vláde. „Nevieme im ponúknuť eurofondy ani teplé miesta. Ale vieme im povedať, že budú stáť na správnej strane. Mali by takúto vládu odmietnuť. Majú v rukách možnosť spraviť niečo pre našu krajinu,“

Source: Poslanci SaS nepodporia programové vyhlásenie vlády Petra Pellegriniho. „Po odchode – Denník N

Share Button