Asides

Pellegrini, premiér SAD Zvolen

Niečo také sa len tak nevidí. A táto pofidérna firma s nezverejnenými účtovnými uzávierkami práve drží v šachu daňových poplatníkov z celého kraja a PELLEGRINIM to ani nepohne.

Drobná kvízová otázka na skrátenie chvíle pred ďalším článkom: hádajte, komu patrí červené Ferrari 488 Spider so značkou BB PELE7, preháňajúce sa za slnečných dní Bystricou a okolím? A bonusovka: hrá v celej veci nejakú úlohu malá nenápadná schránka v daňovom raji nájdená v Panama Papers, alebo nie?

Source: Pellegrini, premiér SAD Zvolen

Share Button

Pryč z New Yorku a Kalifornie. Američané kvůli vysokým daním a regulacím opouštějí „modré“ státy – Euro.cz

Mezi důvody, proč řada Američanů opouští státy, které obvykle volí Demokraty – například Kalifornii, New York či Illinois – patří stále se zvyšující daně, velké regulace a rostoucí vliv aktivistů, napsal pro web The Hill Merrill Matthews z konzervativního think-tanku Inistitute for Policy Innovation.

Source: Pryč z New Yorku a Kalifornie. Američané kvůli vysokým daním a regulacím opouštějí „modré“ státy – Euro.cz

Share Button

Prehľad roku 2019 – prakticky šialené bez výsledkov

Začiatkom mája dostalo Slovensko varovanie: premenovanie asistenta na praktickú sestru nie je v súlade s európskou legislatívou. Na odpoveď čaká Európska komisia dodnes.

Medzitým parlament vpustil praktické sestry do ambulancií pediatrov. Neobťažovali sa to konzultovať ani s hlavným odborníkom.

https://www.webnoviny.sk/vzdravotnictve/rok-2019-v-zdravotnictve-demisia-ministerky-kauzy-aj-zlepsovanie-situacie/

Share Button