Asides

Hlasovanie o tom, že Maďarsko porušuje hodnoty Európskej únie – Denník N

Nájdeme tam všehochuť – od pracovných podmienok tehotných a dojčiacich matiek, cez rodovú identitu, patriarchálne stereotypné prístupy mužov, nezamestnanosť Rómov, až nedostatočnú ochranu LGBT žiadateľov o azyl. V uznesení sa píše aj o Istanbulskom dohovore, ktorý na rozdiel od nás Maďari podpísali. Obavy zo slobody médií, či pôsobenia mimovládok tak takmer zanikajú.

Uznesenie sa malo zamerať iba na konkrétne a najvážnejšie prehrešky Orbánovej vlády, ale namiesto toho mieša autoritárske sklony Maďarska s nedostatočným sociálnym zabezpečením a dokonca malým počtom prijatých migrantov. Vyčítať Orbánovi, že prijíma malý počet migrantov považujem za zvrátené. Orbán ako jeden z mála pochopil, že krajinu, ktorej vládne, musí chrániť a postavil riadny plot. Za ten bol síce kritizovaný, ale konkrétne naň mu Únia prispela. Aj to stojí za zamyslenie.

Source: Hlasovanie o tom, že Maďarsko porušuje hodnoty Európskej únie – Denník N

Share Button

Keď ste tolerantn-é a všeobjímajúc-e eugenik-o

Môže sa stať, že veriaca rodina má iné hodnoty. Môže pomôcť, keď si vyjasníme medzi sebou svoje postoje. Ale na druhej strane, nie je v ich kompetencii, aby zasahovali do práce odborných tímov. Rodičia, ktorí nemajú pedagogické vzdelanie a skúsenosti, nemajú ani kompetencie, aby rozhodovali o vyučovaní svojich detí.

Source: Pedagogička: Cieľom rodovo citlivej výchovy nie je útočiť na tradičnú rodinu – Denník N

Share Button

O podstate pojmu „liberálna demokracia“

Je to v zásadě velmi přesné označení. Liberalismus je o rozdělení moci, o vládě s mnoha centry, o lidských právech a o svobodě tisku. Neliberální demokracie o nic z tohohle nestojí. Soustředí se na jednu věc – volby, ve kterých vás zvolí většina. Není tam žádná autonomie – žádné autonomní univerzity, školy, všechno diktuje stát. Je to demokracie, ale neliberální, protože liberální instituce už víc neexistují. Není to totalitní diktatura, protože opozice není ve vězení. Dokonce ani Erdogan se všemi lidmi, kt

Source: V Maďarsku máme tyranii a Orbán je nebezpečný pro celou Evropu, říká maďarská filozofka | iROZHLAS – spolehlivé zprávy

Share Button