Asides

Kamery na uliciach nie sú na zsasahovanie, sú na sledovanie

„Dôležité je však aj to, že priestor Obchodnej ulice a okolia je vďaka novým kamerám mestskej polície monitorovaný prakticky už na 100 percent územia, čo umožňuje páchateľov takýchto skutkov identifikovať,“ poznamenal hovorca.

„V súčasnosti verejné priestranstvá v hlavnom meste monitoruje 260 bezpečnostných a dopravných kamier. Ich využitie nespočíva a ani nikdy nebude spočívať v tom, že by výstup z každej jednej kamery nepretržite sledoval príslušník mestskej polície, prípadne Policajného zboru,“ povedal hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Pleva.

Taktiež tvrdí, že nie vždy je možné reagovať na situáciu snímanú kamerou okamžite.

Source: Nová stanica mestskej polície v čase incidentu na Obchodnej nefungovala – Bratislava SME

Žiadna kamera nikdy nikoho neochráni pre guľkou ani pred nožom. Keď už bude všetko v pokoji, potom sa v záberoch na vás bude niekto prehrabovať.  Na košeli bude ale vaša krv a vás to bude bolieť. Iste poteší fakt, že toho páchateľa hádam niekto raz chytí.

Ak je na ulici n kamier, je to o n+1 navyše. Bravo San Francisko!
Malý brat pomáha a chráni

Share Button

Dokážte účinnosť a potom v ČR spätne preplatia

 „Přesto se nám minimálně se dvěma společnostmi podařilo na něčem takovém dohodnout. U paragrafu 16 tak hradí léčbu do té doby, než je zřejmé, že je lék účinný či nikoliv. Pokud se v dané periodě ukáže jako neúčinný, pak léčbu pochopitelně nehradíme, a když se ukáže jako účinný, VZP začíná hradit přes paragraf 16 jako výjimečnou léčbu,“ popisuje Honěk.

Dohody se dvěma výrobci se VZP povedlo dosáhnout v hematoonkologii u přípravků na léčbu mnohočetného myelomu. V praxi to může vypadat tak, že má lék prodloužit u pacienta přežití bez progrese z devíti na 15 měsíců, přičemž se po dvou měsících vyhodnocuje, zda lék skutečně zabírá. Pokud ano, následující léčbu za 2,91 milionu Kč VZP uhradí.

Source: VZP apeluje na změnu paragrafu 16, navrhuje zakotvit do zákona risk-sharing – Zdravotnický deník

Share Button

Diktátor, plagiátor

Danko si myslí, že problémy dostatočne riešia len pevná ruka a rýchle systémové zmeny, ako to bolo podľa jeho slov pri zákone o politických stranách, ktorý im stanovil finančné limity. Podľa svojich slov by chcel mať dostatočné percentá na to, aby neboli také „handrkovania ako koalície“.

Source: Matovič so Sulíkom budú čeliť existenčným problémom, tvrdí Danko. Šéf SNS by chcel vládnuť sám

Share Button