Štúdie k Ivermectínu a jedno trápne videjko – samozrejme že ide o peniaze

Vo videu: Máme v štúdiách tisíce pacientov.


V štúdiách, ktoré riešili profilaktické podávanie bolo 100; 228 liečených+112 kontrola; 118 pacientov v retrospektívnej; 113 Zdroj https://osf.io/wx3zn/

„In a much larger follow-up observational controlled trial by the same group that included 1,195 health care workers “ z nich 788 bralo ivermekctin – to je myslím taká, že po tom keď sa niečo videlo, tak sa spätne skontrolovalo, čo to vlastne užívali, že? Navyše v súpise literatúry nie je označené miesto publikácie, žiadny časopis.

Stovky sú asi v angličtine tisíce. Leda že by šlo o grantovú propagandu. Ale to určite nie, nezávislý nezastrešený spolok záhradkárov, ktorých vyhodili z každej inštitúcie preto, ako oni hovoria, že „im nebolo dopriata sloboda vedeckého bádania“, tak taký spolok iste zvláda svoje financovanie nezávisle.

Celoplanetárne dáta ukazujú 0,4% podiel vážnych až kritických priebehov covid-19 na všetkých potvrdených prípadoch. Takú chorobu by si prial každý pata-vedec. Nech navrhnete čokoľvek ako zázračný liek – na 99,6% zaberie.

Profit.


„The Carvallo IVERCAR protocol was also separately tested in a prospective RCT by the Health Ministry of Tucuman, Argentina where they found that among 234 health care workers, the intervention group that took12 mg once weekly, only 3.4% 207contracted COVID-19 vs. 21.4% of controls, p<.0001(Chala, 2020)“ Zdroj https://osf.io/wx3zn/

To je 234 zdravotníkov v Argentíne. Vo videu sa hovorí „štúdia z Argentíny, v ktorej sa zúčastnilo 1200 zdravontíkov…“   Akurát skutočné poriadna, teda prospektívna bola s 234…


Ale veď iste, sú to detaily.

V EU si bežne schvaľujeme lieky na základe štúdii z Argentíny a Bangladéša. Nič proti nim, že. Alebo z Kuby, pamätáte?


Viete priatelia, najšialenejší je na tom ten myšlienkový pochod:

  1. Lekárnik zarába, keď pacient príde do lekárne a niečo kúpi.
  2. Lekárnici sú obvinení z toho, že v mene zárobku nechajú svojich pacientov umrieť a ešte im ani nechcú predať lieky.
  3. Profit.

Ja som teda len absolvent jednotného, vnútorne diferencovaného štúdia farmácie, proste jednoduchý+rozorvaný, takže asi naozaj nemôžem rozumieť všetkému.

Čomu ale určite rozumiem, že za každým vyliečeným pacientom prichádza vždy nový, chorý. Vždy je to tak. Podľa pohybu hypertonikov v oficíne by sa dali nastavovať atómové hodiny. Pacienti sa furt odniekiaľ objavia. Ako tie Slovensky z Lasicovho bonmotu: „Na Slovensku sa nikto nemusí na ulici obzerať za pekným dievčaťom. Idú jedna za druhou.“

Ale to by nebola záhada. Záhada je, že všetci chcú žiť a hltajú tie naše lieky po hrstiach. A keby len to. Pri svojej praxi som pozoroval zaujímavý fenomén – pacienti sa vracajú do lekárne pre nové dávky liekov proti smrti v lepšej nálade ako boli na začiatku liečby. A živí.

Lekárnici sa naozaj nemusia obávať, že by si všetkých klientov vyliečili a prišli by tak svojou rukou o kšeft. Naopak, my netrpezlivo čakáme, keď niekto príde s poriadne overeným zaručeným liekom na covid-19, len aby sme sa konečne nabalili. A nikto nechodí. Ani z Argentíny, ani z Bangladéša, ani z Ruska, ani z Číny.


Poviem vám, covidový kšeft je skôr k posraniu – rúška a respirátory za centy, vakcína za 4-10€, paralen, vitamín C, tiamín po pár euráčoch, kyslík ani nehovorím, zinok si oblížete aj doma z plechu. Navyše, je v 98% prípadov za 2 týždne po chorobe. To taká rakovinka, diabetísek, obezitka alebo havárčičky KVS, to sú iné kšeftíky v desiatkach až stovkách euro ako základ. Ale to je už iný príbeh.

Share Button