Rodina s koronavírusom: Chvíľu som sa hnevala, že synovou vinou je polovica rodiny v nemocnici a stará mama zomrela – Denník N

Bol piatok večer a na linke regionálneho úradu verejného zdravotníctva mu oznámili, že termín môže dostať najskôr na budúci týždeň. Navrhli mu štvrtok.

Danielova rodina mala prísť na test o deväť dní, teda 30. júla.

Medzičasom sa však aj u Dany prejavili príznaky, dostala teplotu, ťažko dýchala, stratila chuť a čuch. Jej nadriadená jej niekoľkokrát denne volala a pýtala sa jej, ako sa má a kedy ju už konečne otestujú.

Dana zavolala na regionálnu hygienu a dožadovala sa skoršieho testovania. „Povedali nám, že aj tak musíme byť dva týždne v karanténe, takže je jedno, kedy nás otestujú. Vraj si máme dať paralen a nikam nevychádzať,“ hovorí Dana. „Povedala som im, že na mňa tlačia v práci, lebo chcú vedieť, či som pozitívna, ale povedali mi, že som len kontakt kontaktu, takže skoršie testovanie neprichádza do úvahy.“

….

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Poprade nám potvrdil, že Daniel bol testovaný 20. júla, jeho otec 23. júla a zvyšok rodiny 30. júla.

Takéto rozloženie testovania bolo podľa nich v súlade s usmernením hlavného hygienika. „To nariaďuje odber biologickej vzorky kontaktom v prípade ochorenia na 9. deň od nástupu príznakov,“ vysvetľuje regionálna hygiena.

„Zdravotný stav osôb je v kompetencii ošetrujúcich lekárov. Starí rodičia boli 30. júla hospitalizovaní v infekčnom oddelení v Prešove,“ tvrdí hygiena.

Source: Rodina s koronavírusom: Chvíľu som sa hnevala, že synovou vinou je polovica rodiny v nemocnici a stará mama zomrela – Denník N

Share Button