Pri riešeniach pre Grétu musíme konečne začať počítať efektivitu ako civilizované bytosti

Další dôkaz, ako eko-bio-raw aktivizmus nemá nič poriadne spočítané.

Keby štát namiesto dotácií elektromobilov jednoducho na trhu nakúpil emisné povolenky a hodil ich do krbu, ušetril by skoro 15-krát viac emisií.

Cena emisnej povolenky na európskom trhu už dlhšie rastie a v súčasnosti pohybuje okolo 25 eur za tonu. Napriek tomu štát neváhal a za tonu ušetreného oxidu uhličitého zaplatil 290 eur. Ďalší emisný škandál? Bol niekto opäť kráľovsky oholený?

Zdroj: https://e.dennikn.sk/1692955/stat-kupil-tonu-co2-za-364-eur/

Určite si viem predstaviť, že témy životného prostredia majú mať svojej jedno rovnocenné z mnohých miest v programe modernej pravicovej strany.

Určite si viem predstaviť, že v každom opatrení skrz každý pravicový programový sektor má byť myslené aj na trvalú udržateľnosť životného prostredia v ktorom sa dané agendy vykonávajú.

Šialené je, že aj keď v svojich programových agendách chcem dbať na dopady na životné prostredie a trvalú udržateľnosť, tak keď uplatním klasické pravidlá na tvorbu programu – dodaj dáta, rozhodovanie na základe vedeckých poznatkov – tak zelení nie sú schopní niečo dodať. Začnú ma presviedčať svojimi pocitmi.

Ja keď prestanem trvať na „medicíne založenej na dôkazoch“, tak mi začnú umierať pacienti a spoločnosť sa mi pod rukami rozpadne na privilegovaných a tých, čo majú smolu, lebo nemajú známosti.

Ak by som v liekovej politike takto premrhal 6 miliónov, vzal by som 176 pacientom rok života.

Share Button