Boj Fico – Pellegríny sa vyostril na ostrie NAKA?

V stredu Fico zarezal Pellegríniho Kaľavskú a jej stratifikáciu. Vo štvrtok Pellegríniho Sakovej polícia vydá správu o stíhaní Róberta F?

ROBERT F. OBVINENÝVyšetrovateľ NAKA obvinil Roberta F. z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia,…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 5. decembra 2019

ROBERT F. OBVINENÝ Vyšetrovateľ NAKA obvinil Roberta F. z trestných činov hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Napriek tomu, že Najvyšší súd SR rozhodol, že extrémistické výroky exposlanca Milana Mazureka sú trestným činom a odsúdil ho za ne, Robert F. mal s nimi verejne súhlasiť a tak svoj postoj šíriť cez sociálne siete. Môže mu hroziť trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Strany demokratickej opozície sú zvyknuté, že keď chcú spolupravovať, musia si sadnúť za jeden stôl a svoje rozdielne ideologické a koncepčné postoje zladiť. Je to súboj dobrých riešení a vzíde z toho vždy najlepšie riešenie. Demokracia je diskusia, ako hovoril TGM. Na konci diskusie vždy nbasleduje hlasovanie a demokrati vedia, že potom všetci so vztýčenou hlavou môžu začať spolupracovať na nasadení víťazného návrhu, aj keď hlasovali proti. Demokrat vie, že zvíťazil lepší návrh. Za lepší návrh sa človek rád postaví.

Na čo je zvyknutý Smer? Na hádanie sa, na robenie si podrazov?  Na valcovanie z pozície sily? Ukazovali to 4 roky a dnešné súperenie bábkového premiéra Pellegrínyho a šéfa strany Fica je manifestáciou neschopnosti Smeru diskutovať a vyriešiť spory hlasovaním.  Je to manifestácia neschopnosti sa postaviť za víťazný návrh, lebo je proste lepší.

Share Button