Aké diktátorské: Rozdeliť novinárov a panovať nad nimi

Diktátorské metódy v plnej paráde. Rozhádať novinárov medzi sebou, aby sa potom nad nimi dobre panovalo. Pritom médiá disponujú jednou veľmi silnou zbraňou: Mediálne ticho.

Sesterský web Respektu iHNed.cz před pár dny zjišťoval, kolik Vratislav Mynář naúčtoval svému šéfovi a jeho týmu, když bydlel u něj v penzionu při návštěvě Zlínského kraje. Kancléř iHNed odbyl s tím, že do toho nikomu nic není; prý je „zbytečné“, aby se o tom psalo. Mynář částku nakonec sdělil, ovšem tak, že ji poskytl právě Parlamentním listům, což server doplnil komentářem, že se tím „vysmál šťouralovi od Bakaly.“

Zdroj:  Zemanovi „novinářští blbečci“ | Fokus – Respekt.iHNed.cz.

Politik potrebuje média, aby sa o ňom vedelo. Kto vie o mne? Tých pár desiatok návštev na tomto blogu a pár stoviek na mojom Facebooku, to je v súčte nula. Jó, to keby o mne napísali v sme.sk, to by mi zdvihlo dekel.

Tak si teda kladiem otázku: Prečo chodia novinári na tlačovky Hradu, keď tam o nich nestoja? Dokonca aj verejnoprávnosť sa dá vyriešiť bezkomentárovou a bez obrazovou citáciou ČTK.

Naozaj nerozumiem, prečo Rádiožurnál obnovil Hovory z Lán. Formát, ktorý preslávili prezidenti-filozofi. Prezidenti, ktorí mali národu čo povedať nie len v politickej rovine, ale aj v rovine výchovy a smerovania spoločnosti.

Viete, poskytnutie rozhovoru nejakému obskurnému internetovému denníku a komunistickému orgánu, to je ako by sa obrátili na tento môj blog. Tu to skončí a kto sa o tom dozvie? Leda by to, že práve mne poskytol rozhovor by začali rozpitvávať v sme.sk.

A sme zas na začiatku princípu mediálne ticho.

Nie, priatelia, naozaj neplatí, že aj negatívna reklama je reklama. Negatívna reklama znamená, že po krátkej vlne záujmu nastane dlhotrvajúci stav okamžitého vylúčenia pri rozhodovaní. Leda by ste mali krátku pamäť. A ak je krátka, tak ju predsa treba často obnovovať. A sme zas pri tom mediálnom tichu.

Mimochodom, priatelia z Česka. Ak chcete vedieť čo vás čaká, tak si naštudujte dva príbehy: Prvým je mečiarizmus a denník Republika. Kde je mu koniec? Druhým príbehom je príbeh mečiarizmu a Rádia Twist.

Share Button

2 názory na “Aké diktátorské: Rozdeliť novinárov a panovať nad nimi”

  1. Rony, ty talentovaný čitateľ. Píšem: „príbeh mečiarizmu a Rádia Twist.“ Aký príbeh píše Rádio Twist/Viva dnes je už úplne iný príbeh.

Komentáre sú zakázané.